Jan Schmid

Fotka Jan Schmid
Vítám pokračování soutěže pro dětské týmy.

„Myšlenka soutěže Srdce s láskou darované se mi líbí hned z několika hledisek. Jednak jde o tvorbu a přirozenou tvořivost, která dnes v životě trochu absentuje. Dále jde o to, že chceme druhého obdarovat, udělat mu radost a dát najevo svůj vztah. Za třetí je pro mě nejzajímavější to, že nejde o záležitost jednotlivce, ale že chceme něco vytvořit společně, v týmu, což vyžaduje shodu všech a dobrý nápad, na němž bude mít každý svým způsobem podíl. Čili předpoklad je umět se domlouvat na vzájemnosti. Právě v tom jsem nalezl společný jmenovatel se Studiem Ypsilon. Bylo by ideální, kdyby zkušenost, kterou mladí účastnící soutěže získají ze vzájemného respektu, měla smysl i do jejich dalšího života.

Vítám další pokračování týmové dětské soutěže Srdce s láskou darované s myšlenkou někoho obdarovat a vyjádřit mu svůj obdiv, ale především s výsledkem vytvořit umělecké dílko na toto téma, jež pak udělá dotyčnému radost a také bohatě vypoví o stavu a samotném tvůrčím procesu dotyčné skupiny mladých autorů. Divadlo Studio Ypsilon bude opět rádo patronem jako v úspěšném minulém ročníku.“

Profesor Jan Schmid je český režisér, herec, kulturní publicista, textař, výtvarník, ilustrátor, scenárista, dramatik, moderátor, divadelní manažer a organizátor a divadelní pedagog. Studio Ypsilon založil před padesáti lety a po celou dobu usiluje o jeho naprosto originální, nanejvýš tvůrčí a poetický charakter založený na kolektivní improvizaci vynikajících hereckých osobností. Jan Schmid je jedním z těch, kteří stojí za vyhlášením soutěže Srdce z lásky darované a je také jejím předsedou poroty.

« zpět na výpis všech osobností