Jitka Dudysová a Marie Štefková

Fotka Jitka Dudysová a Marie Štefková

Děkujeme organizátorům tohoto výjimečného projektu, který spojuje generace napříč celou Českou republikou i v zahraničí

Do projektu Srdce s láskou darované jsme se zapojili podruhé a celé se to přirozeně propojilo s naší pedagogickou prací. Vytvořily jsme pro děti celoroční projekt o stromu. Cílem je rozvíjet v nich lásku a úctu k přírodě, touhu po poznání a její ochraně. Seznámit děti se životem stromů, naučit je pozorovat změny v závislosti na jednotlivých ročních obdobích a ukázat jim, jak je strom pro nás lidi prospěšný a důležitý.

Naše školka podporuje i další ekologické aktivity. Jsme zapojeni do projektu Recyklohraní (sběr baterií, starých mobilních telefonů, tonerů, malých elektrospotřebičů), projektu Odpaďáček (sběr PET víček), do sběru starého papíru a na zahradě máme svépomocí vybudovaný hmyzí hotel.

Jsme malá vesnická školka spojená se základní školou a máme k dispozici krásně velkou zahradu se spoustou stromů. V září jsme se na ni proto s dětmi vypravili prozkoumat ty naše stromy a vybrat nám celoročního kamaráda. To se dětem povedlo, vybraly si velký dub a daly mu jméno Bady.

Podzimní počasí nám přálo a my mohli našeho kamaráda navštěvovat. Nejvíce se mi na dětech líbila spontánní reakce při příchodu na zahradu, kdy běžely k Badymu, pohladily ho, zeptaly se ho, jak se má…

Později nás oslovil jeden tatínek ze sousední třídy, že nám daruje ovocný strom k výsadbě.

Pro nás a děti to byla výzva, kterou jsme s radostí přijali, a jednoho listopadového dne se vypravili na školní zahradu a strom společnými silami zasadili. Děti prohlásily, že se těší, až strom bude mít červená jablíčka. Teprve pak jsme přišly s myšlenkou přihlásit naše stromy Badyho a Jablůňku do projektu Srdce s láskou darované (Za pomoc Zemi).

Děkujeme organizátorům tohoto výjimečného projektu, který spojuje generace napříč celou Českou republikou i v zahraničí.

učitelka MŠ a asistentka pedagoga, ZŠ a MŠ Březová

 

« zpět na výpis všech osobností