Miroslava Milotová

Fotka Miroslava Milotová

Věnovali jsme lásku a úsměv

Srdce s láskou darované není jen soutěž, je to projekt, který má opravdu smysl. Přátelská atmosféra, zdravá rivalita všech srdcařů, ale hlavně společný cíl, jímž není vyhrát „soutěž“, ale darovat ostatním lidem kousek srdce, provázely zatím poslední, desátý ročník.

Když se ohlédnu zpět, jsem na nás, a především na děti, neskutečně pyšná. Je úžasné, co jsme společně dokázali. Darovali jsme babičkám a dědečkům z domova seniorů v Klimkovicích nejen kousek našeho srdce, ale především náš čas. To je to, co je v dnešní době nedostatkové zboží. Děti seniory zahrnuly přílivem nové energie a radosti při společném hraní her, zpívání písní a tancování. Společně s tatínky vyrobily dřevěné domečky, které s hrdostí seniorům předaly.

A víte, co mě na tom všem těší nejvíc? To, že naše úsilí a práce přinesly výsledek. A nemyslím tím výhru v soutěži, ale to, že jsme dětem předali nové hodnoty. Naučili je, že když chci někoho potěšit, nemusím kupovat drahé dárky, ale stačí mu věnovat úsměv, čas, lásku a pozornost. A děti se už nyní ptají, kdy za nimi babičky a dědečkové znovu přijdou a užijí si další skvělé dopoledne.

To všechno by se nepovedlo bez podpory sociální pracovnice Romany Brandejské, Městské policie Klimkovice, a především mé úžasné kolegyně Barbory Špačkové, ostatních kolegů a rodičů dětí. Z celého srdce bych chtěla poděkovat všem klientům Domova pro seniory Klimkovice.

Přeji projektu Srdce láskou darované mnoho dalších „srdcařů“, kteří chtějí dávat ostatním lidem radost. Všem kolegům, kteří se snaží vést své žáky správným směrem a předávat jim pravé lidské hodnoty, hodně trpělivosti a úspěchů. Děkuji všem lidem, kteří stojí za tímto úžasným projektem. 

učitelka, MŠ Klimkovice, 28. října

« zpět na výpis všech osobností