Jana Michaličková a Ivana Jirsová

Fotka Jana Michaličková a Ivana Jirsová

Někdy jen stačí dát si znát, že má člověk člověka rád

Do projektu Srdce s láskou darované vstupujeme již počtvrté. Mnohem více než soutěž je to pro nás možnost vzájemného sdílení krásných projektů a také příležitost poděkovat lidem kolem sebe, kterých si vážíme.

Rádi pracujeme na dlouhodobých projektech, ke kterým patří i více než 10letá mezigenerační spolupráce MŠ Čtyřlístek s Domovem Pod Kavčí Skálou v Říčanech. V letošním roce naše Zaječí parta výrazně omládla a převzala mezigenerační Zaječí štafetu od dalších kamarádů, kteří již dospěli do školního věku. Na nasazení to však není znát a i malé děti neustále překvapují novými nápady, odhodláním a bezprostředností, kterou dokáží strhávat okolí.

Se vší zodpovědností, dobrou náladou a nadšením si náš pomyslný štafetový kolík dál předáváme s babičkami a dědečky z Domova. Navzdory překážkám, které bylo potřeba v minulých dvou letech překonávat, jsme se ani na chvilku nezastavili. Naše štafeta běží stále dál a my si užíváme neopakovatelné chvíle radosti a sounáležitosti. Právě objevování nových cest nás učí táhnout za jeden provaz, myslet na druhé, poznávat nové přátele, hledat řešení a nevzdávat se.

Mezigenerační setkání nám přinášejí mnoho radosti. Rozvíjejí krásné a přátelské vztahy na obou stranách, podporují vzájemnou spolupráci, komunikaci, úctu a empatii.

Děkujeme organizátorům projektu Srdce s láskou darované za výdrž a motivaci. Rodičům dětí za skvělou spolupráci, podporu a chuť zapojit se do našich aktivit a projektů, našim babičkám a dědečkům za jejich životní moudrost a vzácné přátelství. Velký dík patří ergoterapeutce Veronice Šmejdové, která je naším nadšeným spoluhráčem v DPKS, i zaměstnancům Domova, kteří jsou vždy ochotní pomoci.

Jsme pyšné na naše báječné děti!

učitelky, MŠ Čtyřlístek, Říčany u Prahy

 

 

« zpět na výpis všech osobností