Jitka Samková

Fotka Jitka Samková

Myšlenka projektu Srdce s láskou darované je tak silná jako láska sama

Srdce s láskou darované je projekt, který otevírá bránu emocím, lásce, soudržnosti, pokoře a empatii, jež se v posledních letech začala z našeho světa pomalu vytrácet. Umět se vcítit, umět vnímat, naslouchat, pochopit či podpořit, s tím se člověk nenarodí, těmto vlastnostem musíme naše děti naučit. I díky tomuto úžasnému projektu se to nám učitelům může podařit, protože čím dříve podpoříme v dětech empatii, tím vyrovnanější a emočně silnější budou v tak křehkém období puberty. Být empatickým dítětem, kamarádem a posléze partnerem či rodičem, to je dar na celý život, kterým obdarováváme svoje okolí.

Náš Láskovník je toho všeho, o čem nyní píši, důkazem. Projekt je postaven na vlastním prožitku a zkušenosti. Děti pracovaly s velkou chutí, zajímaly se o dění v Austrálii, mapovaly rozšiřující se území pohlcené požáry, těšily se na odeslání našeho srdce, které bylo vyrobeno s velkou láskou. Po celou dobu jsme zásilku sledovali a přiznám se, že jsme úplně nevěřili, že se dostane tam, kam má. Když nám pak přišel z Austrálie děkovný dopis, zaplavil naši třídu oblak štěstí a dojetí.

Říká se, že láska i hory přenáší. V našem případě navštíví i Austrálii, a to díky projektu Srdce s láskou darované, za který jejich organizátorům neskutečně děkuji, protože jeho myšlenka je tak silná jako láska sama. Tento projekt nás naučil tomu, že pomáhat můžeme kdykoli a komukoli na celém světě a že pomoc může spočívat i ve vyjádření podpory, soucitu a sounáležitosti.

učitelka, ZŠ a MŠ Předměřice nad Labem

« zpět na výpis všech osobností