Běla Šebestová a Anna Odvárková

Fotka Běla Šebestová a Anna Odvárková

Srdce s láskou darované není na rozdíl od mnoha jiných projektů povrchní. Proto nás uchvátilo

Všelijaké soutěže se na nás hrnou ze všech stran, ale mnohdy jsou to bohužel jen povrchní výkřiky reklamy. Moc nás těší, že Srdce s láskou darované je jiné. Připomíná celému světu, že srdce není jen symbol zamilovanosti vyškrábaný do lavice. Každý účastník si za něj může dosadit nepřeberné množství významů a jeho darováním někomu zpříjemnit život.

V našem projektu hráli hlavní roli lidé s hendikepem. Přestože jich mezi námi žije spousta, ve škole zřídka zazní, jak s nimi komunikovat. Rozhodly jsme se tedy toto téma zařadit do online výuky českých krajánků, kteří žijí po celém světě.

Ze začátku jsme se trochu strachovaly, jak budou děti na téma reagovat. Výsledek byl ale ohromný. Děti se o náplně hodin zajímaly a navzájem se obohacovaly o své zkušenosti. Nakonec svými srdci-loutkami potěšily lidi z bezbariérového divadla. Dobrou zpětnou vazbu jsme dostaly jak od dětí, tak od rodičů, bez jejichž pomoci by se projekt sotva zrealizoval.

Myslíme si, že lidi, kteří jsou jiní než zbytek populace, nestačí jen litovat. Důležité je jim naslouchat a pokusit se je chápat. Právě soutěž Srdce s láskou darované přispěla k tomu, abychom si všichni uvědomili, že radosti a starosti zažíváme každý – bez ohledu na hendikep.

učitelky, spolek Krajánek ve světě

 

« zpět na výpis všech osobností