Lenka Tobiášová

Fotka Lenka Tobiášová

Celá akce byla symbolem spolupráce, darování času, energie a pomoci

Za svou dosavadní praxi jsem poznala, kolik radosti dětem udělá, když právě jejich obrázek či větší dílo zdobí nejenom jejich třídu, ale i chodby školy. Žáci jsou tak motivováni a podporováni ve své kreativitě, fantazii a nápadech. Já však chtěla ještě víc. Šířit jejich radost, a posílit tak emoční stránku jejich osobnosti. V době pandemie to bylo více než potřebné.

Radost, úsměv, lásku a emoce jsme tedy posunuli do Domova Hortenzie. Stali jsme se parťáky a pracovali na velkých věcech. Začali jsme drobným dárkem – srdcem z malovaných kamenů a pokračovali později adventním kalendářem, který byl jak předvánoční dekorací, tak plný zážitkových aktivit, obrázků a překvapení. Už se jednalo o velký projekt, který zaměstnal mnohem více žáků a také kolegyň. Nikdo z oslovených neřekl „ne“. Celá akce byla symbolem spolupráce, darování času, energie a pomoci.

Jak první, tak i druhé předání dárků bylo pro nás všechny nepopsatelným zážitkem. Babičky a dědečkové měli radost nejenom z toho, že nás vidí, ale hlavně z darovaných srdcí, která v nich vyvolala hezké vzpomínky na vlastní dětství, mládí a soužití s rodinou.

Jsem na žáky tolik pyšná. Pracovali vždy s nadšením, úsměvem a radostí právě z toho, že tím potěší nejenom mě nebo sebe, ale především ty, pro které to znamená mnohem víc, než si myslíme.

Ocenění, které jsme projektem Srdce s láskou darované získali, pouze znásobilo naše potěšení a radost. Děkujeme!

učitelka, ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913

« zpět na výpis všech osobností