Radmila Sequensová a Jana Tenková

Fotka Radmila Sequensová a Jana Tenková

Srdce strhlo lavinu emocí, fandil nám celý Bílovec a přicházely i hlasy ze zahraničí

Do soutěže Srdce s láskou darované jsme se přihlásili náhodou. Časopis Age na nás vykoukl z hromady papírů. S kolegyní jsme se hned shodly, že naše děti radost a lásku rozdávají babičkám a dědečkům každoročně, tak proč se nepřihlásit do soutěže s vlastně již fungujícím projektem „Napříč generacemi“. Bohužel situace s covidem nám znemožnila osobně dárečky seniorům předat, ale i tak děti sázely a pěstovaly květiny a vyráběly srdíčka s ohromným nasazením.

Bylo nádherné právě v době vánoční předávat dárečky od dětí našim nejstarším. Byly to dojemné chvilky, které opravdu zahřejí srdíčko, někdy ukápla i slzička. Úžasná byla i odezva, kdy do Zpravodaje (časopis města Bílovce) senioři napsali dětem poděkování.

I samotné hlasování bylo nezapomenutelné. Nikdy bychom nevěřili, kolik lidí nám pošle hlas, kolik lidí naše práce s dětmi osloví. Jsme malá, jednotřídní školička ze Staré Vsi u Bílovce a je opravdu neskutečné, že nás podpořili školkáčci i školáci z Bílovce. Vlastně se strhla úplná vlna emocí, fandil nám celý Bílovec. A nejenom ten. Přicházely nám hlasy z celé ČR a ozývali se lidé i opravdu zdaleka – z Anglie, Ameriky, Finska, Švýcarska, Bulharska, Slovenska. Takovou popularitu naše školka ještě nikdy nezažila. Děti a naše babičky a dědečkové si ji opravdu zaslouží. Velký dík všem, kteří své srdíčko a svůj hlas poslali dětem do Staré Vsi.

učitelky, MŠ Bílovec–Stará Ves

« zpět na výpis všech osobností