Jana Šinkovská

Fotka Jana Šinkovská

Srdcem žil celý druhý stupeň naší školy

Projekt Srdce s láskou darované jsem poznala před dvěma roky a stal se mou srdcovou záležitostí. Velice děkuji jeho organizátorům, že krásnou myšlenku předávání radosti a lásky prostřednictvím dětské tvorby uvedli v život, známost a drží ji již desátým rokem. Postupem času do tohoto projektu zapojuji víc a víc žáků. Letos se mi podařilo pro něj nadchnout všechny žáky druhého stupně naší školy a podařila se úžasná věc od začátku až do konce s mnoha přesahy.

Ve všech sedmi třídách se dokázali žáci shodnout na společném záměru a způsobu provedení. V hodinách umění a kultury jsem se stala jen průvodcem a odborným poradcem v jejich tvorbě. Musím vyjádřit radost nad nadšením, s jakým se všichni pustili do díla. To, že jejich výtvor je určený přímo někomu, koho tím potěší, bylo zároveň závazkem i hnacím motorem. Všechny třídy postupovaly od výběru osoby či kolektivu ke způsobu, jak je potěšit. To na projektu velmi oceňuji. Protože namalovat obrázek a někomu ho dát je sice pěkné, ale když se nejprve zamyslíme, co by na obrázku mělo být, aby to obdarovaného potěšilo, je to o to hlubší.

V náročném období koordinování předávání děl mi pomohly kolegyně ze sboru, obzvláště paní učitelka Andrea Beránková. Všichni jsme měli obrovskou radost, že nám byla udělena Zvláštní cena pro školu a dostali jsme možnost účastnit se slavnostního předávání cen v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Účast v 10. ročníku projektu byla krásnou příležitostí k zamyšlení se nad životy jiných a potvrzením, že každá pozitivní pozornost, kterou někomu věnujeme, se v radosti obdarovaného vždycky odrazí zpět. Žákům se tak v praxi potvrdila myšlenka: dávám-li radost, pak ji i dostávám. Doufám, že navázané kontakty, které nyní fungují jako vzájemná spolupráce, budou pokračovat i do budoucna.

učitelka, ZŠ a MŠ Dobronín

« zpět na výpis všech osobností