Eva Luljaková

Fotka Eva Luljaková
Srdce s láskou darované je správná myšlenka, která děti chytí.

„Když se mi před třemi lety dostal časopis AGE do ruky a já si v něm přečetla o soutěži Srdce s láskou darované, věděla jsem hned, že je to ta správná myšlenka, která děti chytí.

Mám s obdobnými aktivitami mnohaleté zkušenosti. Od roku 1990 spolupracuji s paní Bělou Gran Jensen, zakladatelkou humanitární mírové organizace Na vlastních nohou, v níž děti pomáhají dětem – nemocným, zbídačeným válkou… Dodnes mí dospělí svěřenci vzpomínají na Stonožku. Proto jsem si byla jistá, že se děti mých dřívějších dětí se stejnou vervou do této soutěže zapojí. Nemýlila jsem se.

Na podzim jsme ve výtvarném kroužku tvořili do soutěže Srdce s láskou darované již třetí srdce. Děti pracovaly jako v předešlých letech tvořivě, svědomitě, ale řekla bych, že s větším nasazením a zodpovědností. Každý chtěl mít svou stránku nejpěknější. Vždyť vyráběly srdce pro Ríšu, který před rokem tvořil s nimi. Proto musela být srdcová knížka super! A to mě dostalo. Víte, já si k těm dětem chodím ‚dobít baterky‘. Čistota dětských srdíček, radost z tvoření, jásavá radost z výhry, to je balzám pro každou kantorskou duši, to je moje největší odměna. Říká se, že zlo plodí zlo, dobro plodí dobro. Kdo zasévá radost, sklízí radost.

Kéž je té radosti pro všechny dostatek.“

Eva Luljaková je učitelkou v ZŠ Dřevohostice. S výtvarným kroužkem 19 dětí, který vede, se přihlásila do třetího ročníku soutěže Srdce s láskou darované s dílem Srdcová knížka pro Ríšu (1. díl), které získalo od poroty 2. místo v kategorii starších dětí.

 

« zpět na výpis všech osobností