Jana Michaličková a Ivana Jirsová

Fotka Jana Michaličková a Ivana Jirsová

Vždycky je možnost, jak rozdávat střípky radosti

Letos jsme do soutěže Srdce s láskou darované vstupovali se svým třetím projektem a těšili se na jeho společné sdílení s ostatními. Snažíme se pracovat na dlouhodobých projektech, které velmi často čerpají z více než desetileté spolupráce MŠ Čtyřlístek a Domova Pod Kavčí Skálou. Je pro nás výzvou dívat se na podobné téma z různých úhlů pohledu a hledat nové cesty. Každá je jiná a jedinečná. A každá nám přinese nové zážitky i poučení.

Letošní rok byl pro nás o hledání možností, jak podpořit všechny, které máme rádi a na kterých nám záleží. Jak podat pomocnou ruku tam, kde je to potřeba. Pokud děláte radost jiným, děláte ji vlastně i sami sobě a střípky radosti můžete rozdávat i dostávat.

Děti mají vzácný dar spontánnosti a upřímnosti a s jejich pomocí dokáží strhnout i své okolí. Pokud jim dáme možnost a správnou motivaci, jsou neocenitelnými a empatickými pomocníky, dokáží povzbuzovat i společně táhnout za jeden provaz.

Pro nás je největší odměnou sledovat rozvíjející se přátelství, která vznikají mezi dětmi, rodiči i seniory. Velmi si ceníme podpory a spolupráce rodičů a hlavně jejich chuti zapojovat se do společných akcí. Velký dík patří i všem našim babičkám, dědečkům a pracovníkům DPKS za jejich neocenitelné přátelství. I když v současné době nemůžeme být spolu, přesto si dokážeme být velmi blízko.

Někdy je fajn se zastavit, ohlédnout se a uvědomit si, jak báječné děti máme a kolik skvělých lidí je kolem nás. A i za tuto možnost patří dík organizátorům soutěže Srdce s láskou darované.

Jsme velmi pyšné na celou naši Zaječí partu!

učitelky, MŠ Čtyřlístek, Říčany u Prahy

« zpět na výpis všech osobností